سُها؛ ارائه دهنده به روز ترین سیستم مدیریت فرآیند استخدام در ایران (ATS)

موسسه کاریابی چیست و چگونه عمل می‌کند

موسسه کاریابی

موسسه کاریابی چگونه شکل گرفته است؟

اسم موسسه‌ی کاریابی برای اولین بار، در دهه‌ی ۳۰ خورشیدی، در تشکیلات وزارت کار به کار برده شد. بنا به تعریفی که از آن داده شد، وزارت کار موظف شد افراد را در یافتن کار یاری کند. برای مدتی این فرآیند تنها توسط سازمان‌های دولتی انجام می‌شد، اما در برنامه‌ی سوم توسعه موسسات کاریابی نیز خصوصی شدند. امروزه موسسه‌های کاریابی خصوصی بسیاری در تمام شهرها راه‌‌اندازی شده‌اند. اما موسسه کاریابی چیست؟

موسسه کاریابی چیست؟

موسسات کاریابی با دریافت رزومه‌کاری، بررسی مهارت‌ها، تحصیلات، علایق، تیپ شخصیتی و… کار مناسب افراد را جست‌وجو کرده و به آن‌ها پیشنهاد می‌دهند. کارجو می‌تواند کار مورد نظر را بپذیرد، و یا رد کند و منتظر فرصت بعدی بماند. موسسه‌ی کاریابی یک سازمان مدیریت منابع انسانی است که کارفرما و کارجو را به هم متصل می‌کند اما در فرآیند استخدام دخالتی ندارد. مراتب کاری موسسه‌ی کاریابی به چه صورتی است؟

مراتب فعالیت موسسه‌ی کاریابی

دریافت رزومه‌ی کارجو

آنالیز رزومه‌ی افراد و بررسی تحصیلات، مهارت‌ها و…

ارائه‌ی مشاوره به کارجو

امکان معرفی کارجوهای بدون سابقه کار به مراکز پذیرنده‌ی کارآموز و کارورز

یافتن کار مناسب کارجو

ویژگی‌ها و خدمات موسسه‌ی کاریابی

۱.موسسه کاریابی مزایای متعددی دارد. مهم‌ترین آن صرفه‌جویی در هزینه و زمان کارجوست. وقتی کارجو رزومه‌ی خود را در اختیار موسسه کاریابی می‌گذارد، دیگر نیازی نیست که به تمام ادارات، شرکت‌ها، کارخانه‌ها و… یک به یک، سر بزند. موسسه‌ی کاریابی به طور روتین با مراکز شغلی در ارتباط است. بسیاری از مراکز شغلی دولتی و غیر دولتی برای استخدام نیرو، نیازمندی‌های استخدامیِ خود را به کاریابی اعلام می‌کنند و کاریابی با بررسی رزومه‌ی افراد نیرو را به آن‌ها معرفی می‌کند. نیروها نیز در پذیرش و رد مشاغل آزاد هستند.

۲.هر موسسه کاریابی تمامی مشاغل و گرایش‌ها را نمی‌تواند پوشش بدهد. برای مثال یک موسسه کاریابی که بیشتر با مراکز صنعتی در ارتباط است الزاماً نمی‌تواند در یافتن شغل برای فارغ‌التحصیلان هنر هم کارآمد باشد.

۳. مشاوران موسسات کاریابی می‌توانند بسیاری از افرادی که دچار سردرگمی در انتخاب شغل هستند را یاری کنند. سردرگمی در انتخاب شغل یک وضعیت طبیعی پس از فارغ‌التحصیلی است. این سردرگمی هر چه زودتر برطرف شود، می‌تواند در افق شغلی افراد تأثیر ویژه‌ای بگذارد. برای مثال کسی که بلافاصله پس از فارغ‌التحصیلی در مسیر شغلی مناسب خود قرار می‌گیرد، نسبت به کسی که در سنین بالاتر فعالیت خود را شروع می‌کند، افق متفاوتی دارد.

۴.کسانی که فاقد سابقه کار هستند، می‌توانند به کمک موسسه کاریابی، دوره‌های کارورزی و کارآموزی را بگذرانند. موسسات کاریابی، به سبب ارتباط با مراکز شغلی، می‌تواند سازمان‌های پذیرنده‌ی کارآموز و کارورز را شناسایی و به کارجو معرفی کند.

عملکرد موسسات کاریابی

با توجه به زیاد بودن موسسات کاریابی و دو صورت دولتی و خصوصی آن، نمی‌توان بر اساس عملکرد یک موسسه کاریابی ، در مورد کارایی کلی آن نتیجه گیری کرد. هر شهر موسسات کاریابی بسیاری دارد که در زمینه‌های مختلفی به کارجوها خدمات می‌دهند؛ بنابراین مانند بسیاری از صنف‌های کاری دیگر، عملکرد هر موسسه کاریابی در مقیاس خود ارزیابی می‌شود.

اشتراک گذاری

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *