سُها؛ ارائه دهنده به روز ترین سیستم مدیریت فرآیند استخدام در ایران (ATS)

سامانه پیامکی ATS سها، راه ارتباطی کارجو و کارفرما

وجود سامانه پیامکی در سیستم مدیریت استخدام

پیش از این به طور مفصل، سیستم مدیریت استخدام (ATS) سُها را معرفی کردیم. اما به طور خلاصه می‌توانیم بگوییم سیستم ATS سُها، یک نرم افزار منابع انسانی است که برای بهینه‌سازی و سهولت فرآیند جذب و استخدام، طراحی و ساخته شده است. سیستم ATS بسیاری از چالش‌های فرآیند جذب و استخدام را برطرف کرده است. چالش‌هایی که پیش از این مانع سهولت اجرای این فرآیند می‌شدند. با بهینه‌سازی‌هایی که این نرم‌افزار منابع انسانی انجام می‌دهد، شما راحت‌تر در مسیر استخدام صحیح نیرو قرار می‌گیرید. ابزارهای سیستم ATS بسیار متنوع هستند. برای خواندن مزایای سیستم ATS می‌توانید به مقاله «ats چیست؟ مزایا و ابزارهای آن؟» مراجعه کنید. در این مقاله به طور اختصاصی به وجود سامانه پیامکی ATS سُها می‌پردازیم. سامانه پیامکی سیستم مدیریت استخدام سها، راه ارتباطی کارجویان و کارفرمایان است.

اهمیت راه ارتباطی کارجو و کارفرما

مدیران منابع انسانی به خوبی می‌دانند که وجود یک راه ارتباطی مشخص و ایمن بین کارجو و کارفرما چه ضرورتی دارد. خطوط ارتباطی شرکت، شماره‌های همراه کارفرمایان، پیام‌رسان‌های مجازی و… هیچ‌کدام در قدم اول راه ارتباطی حرفه‌ای برای برقراری ارتباط با کارجو نیستند! چرا؟

●بعضی سازمان‌ها به دلایل امنیتی باید از راه ایمن‌تری استفاده کنند.

●خطوط ارتباطی سازمان باید در خدمت ارباب رجوع‌ها باشد تا تماس‌ها سامان‌دهی شوند و کسانی که پاسخ‌گوی تماس‌های تلفنی(مانند مسئول دفتر، منشی و…) هستند، رابط کارجو و کارفرما قرار نگیرند.

●شماره‌ها و راه‌های ارتباطی شخصی مدیران و کارشناسان اگر بخواهد در اختیار همه‌ی کارجوها قرار بگیرد، فضای شخصی‌شان را مختل می‌کند.

●گاهی به دلیل وجود تعدد خطوط ارتباطی، ممکن است تماس کارجویی از دست برود.

اما ببینیم سامانه پیامکی ATS سها چگونه است و چگونه این مشکلات را برطرف می‌کند!

سیستم ATS سها چه راه ارتباطی‌ای را توصیه می‌کند؟

سامانه پیامکی ATS سها، با آسیب‌شناسی‌ای که نسبت به چالش‌های فرآیند استخدام کرده است، راه بهتری را پیش روی شما می‌گذارد!

سامانه پیامکی ATS سها، یک راه ارتباطی واحد بین کارجوها و کارفرماهاست. نه تنها بین کارجوها و کارفرماها، که بین کارفرمایان و کارشناسان هم راه بسیار مناسب‌تری است. چگونه؟

سامانه پیامکی ATS سها، راهی برای تنظیم قرار مصاحبه

زمانی که کارجویان رزومه‌شان را روی سیستم ATS سها بارگذاری می‌کنند، شماره و راه‌های ارتباطی آنان ثبت می‌شود. کارفرماها رزومه‌های کارجویان را بررسی می‌کنند، سپس، از بین کارجویان، برای آن افرادی که قرار است به مصاحبه‌ی حضوری دعوت شوند، پیامک می‌فرستند. این پیامک، توسط سیستم ATS ارسال می‌شود. بنابراین شما دیگر به خطوط ارتباطی‌ دیگر نیازی نخواهید داشت. درواقع، همان‌طور که راه ارتباط ارسال رزومه‌ها کانالیزه می‌شود، راه تماس هم کانالیزه خواهد شد! آیا این نظم در برقراری ارتباط راه بهتری نیست؟

چگونه قرار مصاحبه با کارجو تنظیم می‌شود؟

گفتیم که سامانه پیامکی ATS سها برای کارجویان قرار مصاحبه را تنظیم می‌کند. اما اگر کارجویان با زمان پیشنهادی ATS سها موافق نباشند چه؟ با اعلام مخالفت آنان با زمان پیشنهادی، زمان بعدی پیشنهاد می‌شود! به همین راحتی!

زمانی که شما قرار است با چند کارجو قرار مصاحبه را تنظیم کنید، کار بسیار راحت‌تر خواهد شد. زیرا تمام زمان‌ها در جدول زمان‌بندی ATS سها ثبت می‌شوند. بنابراین، شما می‌توانید روی یک جدول مشاهده کنید که کدام شخص در چه روز و ساعتی برای مصاحبه‌ی حضوری مراجعه می‌کند. و از نگارش قرار مصاحبه‌ها در گوشه و کنار کاغذها و یا به یاد سپردن آن‌ها، بی‌نیاز خواهید شد.

سامانه پیامکی ATS سها، راه ارتباطی کارفرمایان و کارشناسان

نه تنها سامانه پیامکی ATS سها، کانال مناسبی برای ارتباط کارجو و کارفرماست، که برای خود کارفرمایان و کارشناسان درون سازمان هم بسیار بهینه است! چگونه؟

زمانی که شما قرارهای مصاحبه را با کارجویان تنظیم می‌کنید، کارفرما و کارشناسانی که در فرآیند استخدام دخیل هستند، می‌توانند جدول زمان‌بندی را مشاهده کنند. زیرا سیستم ATS سها این امکان را دارد که به طور هم‌زمان چند کاربر با دسترسی‌های متفاوت به آن وارد شوند. برای مثال، مدیرعامل، مدیر منابع انسانی، مدیر واحدِ مربوطه و..

یکی از امکانات سیستم ATS سها، ارسال پیامک درون سازمانی برای مدیران و کارشناسان است. زمانی که رزومه‌ها روی سیستم ATS بارگذاری می‌شوند، مدیران از طرف سیستم پیامک دریافت می‌کنند و متوجه می‌شوند که باید سیستم را بررسی کنند.

اما آیا این امکان قابلیت محدود شدن دارد؟ بله. برای مثال، مدیر واحد بازرگانی، می‌تواند تنها برای کارجویان واحد بازرگانی پیامک دریافت کند.

آیا به کل می‌شود ارسال پیامک‌ها را طبق خواست مدیران مشخص کرد؟ بله. برای مثال اگر مدیرعامل نخواهد که برای ارسال هر رزومه‌ای پیامک دریافت کند، شما می‌توانید تصمیم بگیرید که برای رزومه‌های نهایی شده، برای ایشان پیامک ارسال شود.

شفاف‌سازی و آگاهی از فرآیند استخدام

سامانه پیامکی ATS سها، به غیر از این‌که راه خوبی برای ارتباط کارجو و کارفرماست، همه‌ی اشخاص مربوطه به فرآیند جذب و استخدام را به طور هم‌زمان در جریان اجرای فرآیند می‌گذارد. برای مثال، اگر مدیر واحد مالی درخواست جذب یک نیرو را کرده باشد، با مراجعه به سیستم ATS، اگر دسترسی داشته باشد، می‌تواند بفهمد که فرآیند جذب نیرو در چه مرحله‌ای قرار دارد. و نسبت به تماس‌های مکرر بین سازمانی و پرس‌وجوی پیوسته از مدیران، بی‌نیاز خواهید شد!

بدین ترتیب فرآیند جذب و استخدام درون سازمان، با آگاهی بیشتری پیش می‌رود و همه چیز برای افرادِ مربوطه، شفاف‌سازی خواهد شد.

مزیت‌های دیگر سامانه پیامکی ATS سها

مزایایی که تا این‌جا به آن‌ها اشاره کردیم، در راستای ارتباط کانالیزه‌ی بین کارجویان و کارفرما و خود کارفرمایان و کارشناسان با یکدیگر بود.

اما مزیت سامانه‌ پیامکی ATS سها به این مورد محدود نمی‌شود!

در دنیای کسب و کارهای امروز که مارکتینگ و برندینگ اهمیت ویژه‌ای پیدا کرده است، این سامانه می‌تواند در راستای مارکتینگ و برندینگ هم مزیتی داشته باشد! چگونه؟

شما می‌توانید از کارشناسان و واحد پشتیبانی ATS سها بخواهید که شعار سازمانی شما، آدرس سایت و صفحات مجازی سازمان شما را در ابتدا یا پایان هر پیامک وارد کند.

این کار باعث می‌شود هم کارجو به صفحات مجازی شما دسترسی پیدا کند و به طور دقیق‌تری در جریان کار سازمان قرار بگیرد و هم به بازدید صفحات شما کمک می‌کند.

دست به دست شدن نام و شعار سازمان شما، که اهمیت بسیاری برای مارکتینگ و برندینگ دارد، آخرین مزیت سامانه پیامکی ATS سها برای شماست!

اشتراک گذاری

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *