سُها؛ ارائه دهنده به روز ترین سیستم مدیریت فرآیند استخدام در ایران (ATS)

چطور بهترین کارجویان را جذب کنیم؟

دو مدیر استخدام در حال پیاده‌روی در جنگل بودند که ناگهان متوجه حضور شیری می‌شوند. یکی از مدیران سریع به سراغ ساک ورزشی خود رفت و کفش دومیدانی پوشید. مدیر دیگر گفت:« دیوانه‌ای؟ تو نمی‌توانی سریع‌تر از شیر بدوی.» پاسخ داد:« لازم نیست از شیر سریع‌تر بدوم. کافی‌ست از تو سریع‌تر باشم.»

امروزه در دنیایی زندگی می‌کنیم که در اکثر مواقع قانون جنگل حکم ‌فرماست. یعنی همانطور که شما در جستجوی بهترین استعدادها هستید رقبای شما نیز بیکار ننشستند و به دنبال استخدام آن‌ها هستند.
در نهایت کسی که بهترین عملکرد را داشته باشد پیروز خواهد بود و کارمند بهتری را استخدام می‌کند.

چند قدم برای استخدام بهترین ها:

  1. رقبای خود را تجزیه و تحلیل کنید؛ اولین قدم شناسایی شرکت ها و سازمان های رقیب است. در این مرحله باید بفهمیم چه ویژگی های در آن شرکت ها وجود دارد که باعث می شود کارجویان برتر تصمیم بگیرند با آن ها کار کنند.

  2. محیط جغرافیایی خود را بشناسید و بدانید قرار است کارکنانتان از کدام مناطق وارد شرکت شوند. آیا فاصله‌‌‌ی آن‌ها چند کیلومتر است یا صحبت از افراد متخصصی است که در سطح کشور و حتی بین‌‌الملل قابلیت جابه‌جایی و استخدام شدن را دارند.

  3. مزیت‌های رقابتی و سازمانی خود را بشناسید. مهم است از ویژگی‌‌های متمایز خود نسبت به رقبا آگاه باشید و بدانید کدام ویژگی‌ها به چشم یک استعداد ویژه به نظر می‌آید و باعث می‌شود برای شما کار کند. ویژگی هایی مثل تاریخچه‌ی شرکت، ثبات و امنیت شغلی، مزایا و حقوق، خدمات رفاهی، بیمه، و حتی مدرن بودن و نوع ساختمان برای کارجویان مهم است. یک سری ویژگی ها مثل امکان پیشرفت، آموزش، محیط دوستانه و فرهنگ سازمانی و حتی اینکه آیا ساعات کاری آن‌ها شناور هست و می‌تواند با سبک زندگی‌شان تطبیق شود یا خیر، از چشم کارجو پنهان نمی‌ماند و در انتخاب او تاثیر قابل توجهی دارد.

در پایان برای پیروزی مقابل رقبای خود لزومی ندارد تمرکز خود را به حقوق و مزایا محدود کنید. خوب است دیگر ویژگی‌های سازمانتان را بشناسید و بر روی آن‌ها نیز سرمایه‌گذاری داشته باشید تا در نهایت بتوانید بهترین نیروها را جذب سازمان خود کنید.

اشتراک گذاری

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *