سُها؛ ارائه دهنده به روز ترین سیستم مدیریت فرآیند استخدام در ایران (ATS)

5 مزیت فوق‌العاده‌ نرم افزار مدیریت استخدام (ATS)

مزیت نرم افزار مدیریت استخدام

مزایای نرم افزار مدیریت استخدام

در چندین مقاله به طور مفصل به این موضوع پرداختیم که نرم افزار مدیریت استخدام یا همان سیستم ATS چیست و چه ویژگی‌هایی دارد. اگر هنوز با این نرم افزار آشنایی ندارید، می‌توانید مقاله‌های «سیستم ATS چیست؟ مزایا و معایب آن؟» و «نرم‌‌افزار مدیریت فرآیند استخدام یا سیستم ats » را مطالعه کنید. در این مقاله قصد داریم بیشتر از مزیت های نرم افزار مدیریت استخدام بگوییم. اگر شما هنوز در تردید هستید که آیا سیستم ATS  می‌تواند کمک قابل توجهی به سازمان شما، در جذب و استخدام نیرو بکند یا خیر، ما در این مقاله سعی داریم شما را به اطمینان برسانیم! سیستم ATS  که از آن با عنوان نرم افزار مدیریت فرآیند استخدام یاد می‌کنیم، تنها استفاده‌اش برای سازمان‌ها در استخدام کارجو نیست. حتی دانشگاه‌ها و موسسات مهاجرتی نیز در سراسر دنیا، برای آنالیز رزومه‌ی متقاضیان، از نرم افزار ATS استفاده می‌کنند. در خارج از ایران این سیستم شناخته شده‌تر است و طولی نمی‌کشد که در سراسر دنیا(و هم ایران)، بیشتر به ضرورت آن پی خواهند برد. بیایید با هم بررسی کنیم که مزیت های نرم افزار هوشمند استخدام ATS چیست؟

نظمِ سیستماتیک نرم افزار هوشمند مدیریت استخدام

می‌دانیم که انجام فرآیندها به طور سیستماتیک، نظم قابل توجهی به نسبت شیوه‌های دستی و سنتی ایجاد می‌کنند. برای مثال نرم افزار مدیریت استخدام، یک پیش‌خوان در اختیار شما قرار می‌دهد که شما می‌توانید هر مرحله‌ی فرآیند استخدام را روی آن انجام دهید.

در ابتدا، می‌دانیم که نرم افزار مدیریت استخدام با فیلتر کردن رزومه‌ها با کلمات کلیدی کار می‌کند. شما معیارهایی را تعریف می‌کنید و ATS مطابق با آن، رزومه‌ی کارجویان را غربال می‌کند.

روی صفحه‌ی پیش‌خوان، شما یک جدول دارید که می‌توانید مراحل انجام فرآیند استخدام را روی آن مشاهده کنید. رزومه‌های نهایی شده، رزومه‌های در تعویق، تاریخ مصاحبه، یادداشت‌های مسئولانِ مربوطه روی رزومه‌ها و…

بنابراین یکی از مهم‌ترین مزیت های نرم افزار مدیریت هوشمند استخدام، نظم گرفتن امور است. شما با یک نگاه به پیش‌خوان، متوجه می‌شوید که کارجوها در چه وضعیتی هستند و فرآیند استخدام تا کجا پیش رفته است. این نرم افزار امکانِ مدیریت هوشمند را، بدون دفتر و دستک، برای شما فراهم می‌کند!

صرفه‌جویی در زمان انجام فرآیند استخدام

همان‌طور که می‌دانید نرم افزار هوشمند مدیریت استخدام، نخست با هدف غربال‌گری رزومه‌ها بر اساس کلمات کلیدی ایجاد شده است. بنابراین یکی از اصلی‌ترین مزیت های نرم افزار هوشمند استخدام، سیستماتیک شدنِ آنالیز رزومه‌های کارجویان و بی‌نیازی به نیروی انسانی برای آنالیز رزومه‌هاست. مسلماً وقتی که رزومه‌ها توسط سیستم ATS بررسی می‌شوند، در زمانِ بسیار کمتری نتیجه را اعلام می‌کنند.

تصور کنید که یک سازمان در پنجاه رده‌ی شغلی نیازمند جذب و استخدام است. آنالیز کردن تک تک رزومه‌ها زمان زیادی از مدیران می‌گیرد. اما اگر رزومه‌ها در محیط نرم افزار هوشمند استخدام بارگذاری شوند، در کسری از ثانیه، بر اساس معیارهایی که شما تعیین کرده‌اید، دسته‌بندی خواهند شد.

باز تصور کنید که یک سازمان بزرگ، به طور مداوم، در حال جذب و استخدام نیروست. به طور ماهانه، آنالیز رزومه‌ی کارجویان، کار فرسایشی‌ای خواهد بود! به همین دلیل ممکن است دقت لازم در حین بررسی رزومه‌ها وجود نداشته باشد و همین مسئله باعث شود ارزیابی دقیقی صورت نگیرد.

نرم افزار هوشمند مدیریت استخدام، به غیر از آن‌‌که زمان زیادی را برای شما ذخیره می‌کند، دقت هوشمند هم دارد. و می‌توانید مطمئن باشید که خطا نمی‌کند.


مطالعه بیشتر: افزایش راندمان جذب و استخدام با سیستم ارزیابی رزومه

مزایای نرم افزار ats

صرفه‌جویی در کاغذ

امروزه، وضعیت انرژی‌ها در ایران به گونه‌ای شده که بازنگری در عادات مصرفی‌مان یک ضرورت است. با وجود این که امروزه با بحران آب و برق روبروییم، طولی نمی‌کشد که با بحران‌های دیگری نظیر از بین رفتن گونه‌های درختی و از دست رفتن طبیعتِ سبز هم روبرو خواهیم شد. می‌دانیم که فرهنگ، نخست در مدارس و سازمان‌ها و ادارات شکل می‌گیرد. بنابراین تجدیدِ عاداتِ مصرفی در سازمان‌ها، می‌تواند نقش بسیار پر رنگی در کمک به طبیعت ایفا کند. فرهنگ سازمانی شما، وارد متنِ زندگی نیروهایتان هم خواهد شد. با وجود نرم افزار هوشمند استخدام، شما صرفه‌جویی قابل توجهی در مصرف کاغذ کرده‌اید!

جدا از مسئله‌ی طبیعت، به لحاظ مالی هم استفاده از نرم افزار هوشمند استخدام، صرفه‌ی مالی دارد. با وجود قیمت فعلی کاغذ، شما دیگر نیازی به نسخه‌ی کاغذی رزومه، نسخه‌ی کاغذی نظرات مسئولان و نسخه‌ی کاغذی مدارک نخواهید داشت. و متعاقب آن استفاده‌تان از دستگاه چاپ و پرینتر هم کاهش خواهد یافت.

بی‌نیازی به فضای آرشیو

یکی از مزیت های نرم افزار هوشمند استخدام که بسیار قابل توجه است، جمع شدنِ همیشگی دفتر و دستک‌های رزومه و مدارک کارجویان است! حتماً خودتان می‌دانید که وجود پوشه‌ها و فایل‌ها در کمدها چقدر دست و پاگیر است! شما به طور سالانه، پوشه‌ها و فایل‌های زیادی را ایجاد می‌کنید که آرشیو کردنِ آن‌ها فضای قابل توجهی را اشغال می‌کند.

در وهله‌ی اول مسئله‌ی جاگیری پوشه‌ها از بین خواهد رفت و در وهله‌ی دوم، جست‌وجو میان رزومه‌ها و اسناد، راحت‌تر خواهد شد.

تصور کنید که قرار است رزومه‌ی فردی را که ۶ ماه پیش به شما رجوع کرده بود، پیدا کنید تا با او مجدداً تماس بگیرید. یا حتا رزومه‌ی فردی را که دو هفته‌ی پیش رجوع کرده بود! پیدا کردن یک ورقه کاغذ از میان انبوهِ کاغذها، بی‌تعارف، بسیار وقت‌گیر و اعصاب خردکن خواهد بود!

حتی اگر رزومه به صورت فایل روی سیستم کامپیوترتان باشد، باید فکر کنید که فایل را کجا ذخیره کرده‌اید یا کدام کارجو از طریق چه پلتفرمی برای شما رزومه ارسال کرده است! که باز مگر حافظه یاری می‌کند؟!

یکی از مزیت‌ های نرم افزار هوشمند مدیریت استخدام، همین است که شما برای همیشه از اسناد و مدارک کاغذی راحت می‌شوید! از خرید کاغذ، از نگهداری مدارک کاغذی، از جست‌و‌جوی میان پوشه‌ها و…

بالا رفتن رنکِ سایت

امروزه سازمان‌ها هزینه‌ی زیادی را صرف برند شدن می‌کنند. و هر سازمانی یک سایت دارد که خود را از طریق آن، تبلیغ می‌کند‌. هر چه بازدید عموم از سایت سازمان شما بیشتر باشد، شما بیشتر به برند شدن نزدیک شده‌اید.

نرم افزار مدیریت هوشمند استخدام، یک درگاه روی سایت شما ایجاد می‌کند که کارجویان از طریق آن رزومه‌ها را بارگذاری می‌کنند. به عبارتی، نرم افزار مدیریت هوشمند استخدام، یک فضا به صفحات سایت شما اضافه می‌کند.

با این وجود، کارجویان دیگر لازم نیست روی پیام‌رسان‌ها و یا ایمیل، برای شما رزومه ارسال کنند‌. همه‌ی رزومه‌ها در فضایی واحد، که بانک رزومه‌ی ATS است، روی سایت شما ذخیره خواهد شد.

بنابراین کارجویانی که آگهی استخدامی شما را می‌بینند، باید وارد سایت شوند و رزومه‌شان را از طریق لینک نرم افزار مدیریت هوشمند استخدام، بارگذاری کنند. همین امر کمک بسیار زیادی به بالا رفتنِ رنکِ سایت شما در گوگل و دیده شدن و برند شدن سازمان‌تان خواهد کرد!

در حالی که تیم‌های برندینگ، باید هزینه‌ی زیادی را صرف رپورتاژ آگهی‌ها کنند تا سایت کلیک بخورد!

مزیت‌های بی‌شمار نرم افزار هوشمند مدیریت استخدام

مزیت های نرم افزار هوشمند مدیریت استخدام بی‌شمار است! همین که بدانید امروزه سازمان‌ها و موسسات برتر جهانی (و هم در ایران) به سمت استفاده از آن روی آورده‌اند، متوجه ضرورتش خواهید شد!

همان‌طور که دنیا به سمت تکنولوژیک شدن پیش می‌رود، شیوه‌های سنتی و دست و پاگیر هم منسوخ می‌شوند. فرآیندهای منابع انسانی هم به سمت به‌روز شدن پیش می‌روند و در همین راستا، نرم‌افزارهای منابع انسانی در سازمان‌ها محبوبیت ویژه‌ای پیدا کرده‌اند. یکی از محبوب‌ترین نرم افزارهای منابع انسانی، در سطح جهانی، نرم افزار مدیریت هوشمند استخدام است.

اشتراک گذاری

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *