سُها؛ ارائه دهنده به روز ترین سیستم مدیریت فرآیند استخدام در ایران (ATS)

نامه طب کار و ضرورت آن!

چرا دریافت نامه طب کار واجبه؟

یکی از موارد بسیار مهم در حین استخدام پرسنل که بسیاری از مدیران عامل و مدیران منابع انسانی از آن اطلاعی ندارند و یا رعایت نمی‌کنند دریافت نامه طب کار از نیرو قبل از نوشتن قرارداد کار است.

طبق ماده ۹۰ قانون تامین اجتماعی شما باید قبل از نوشتن قرارداد کار، نیروی خود را به سازمان تامین اجتماعی معرفی کنید تا نامه طب کار را دریافت کند و به شما ارائه دهد و سپس قرارداد کار بسته شود.
طبق ماده‌ ۹۲ قانون کار شما ملزم به دریافت سالانه‌ی این نامه هستید.

بی‌اعتنایی به این فرآیند خسارات جبران ناپذیری را در پیش خواهد داشت. در صورت بروز  اتفاقات و حوادثی که سلامت شخص را تهدید کند، حتی اگر بیماری زمینه‌ای پنهان شده از شما در میان باشد، تمام هزینه‌های درمان، مستمری و دیگر هزینه های تعریف شده توسط قانون، به عهده‌ی شمای کارفرما خواهد بود. اما در همین مورد نکته‌ی ریزی هست که با وجود رعایت و دریافت نامه‌ طب کار، نیرو به قانون مراجعه می‌کند و  همچنان کارفرما محکوم می‌شود. اشکال از کجاست؟

نکته قابل توجه در نامه طب کار

در نامه‌‌ طب کاری که شما نیروی خود را به سازمان تامین اجتماعی معرفی کرده‌اید شرح شغل و تمامی شرح وظایف پرسنل قید نشده و هنگام بروز حادثه، این نامه از طرف قانون قابل قبول نخواهد بود. پس بخاطر داشته باشید شرح شغل و تمامی شرح وظایفی که شخص می‌بایست برای شما انجام دهد در نامه‌ طب کار قید شود تا مشکلی سد راه همکاری شما و نیروی خود قرار نگیرد.

اشتراک گذاری

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *