سُها؛ ارائه دهنده به روز ترین سیستم مدیریت فرآیند استخدام در ایران (ATS)

مهارت های مدیریتی برای مدیرهای کاردان

مهارت های مدیریتی

نکاتی برای کسب مهارت های مدیریتی

 
همان‌طور که می‌دانید، نقش مدیران در شرکت‌ها اهمیت بسیار زیادی دارد و فعالیت‌هایی که انجام می‌دهند، باید به گونه‌ای باشد که به پیشرفت شرکت کمک کند. برای اینکه مدیران بتوانند در این راستا موثر باشند، باید شناخت کاملی نسبت به فناوری‌ها، سیاست‌ها و محصولات خود به دست بیاورند. این افراد می‌توانند با به دست آوردن مهارت های مدیریتی به شرکت‌ها کمک کنند. مهارت های مدیریتی توانایی‌هایی هستند که به حل مشکلات، انجام مسئولیت‌ها و مسائل مختلف کمک می‌کنند. مدیران با دانستن و به دست آوردن این مهارت‌ها، می‌توانند با کارکنان آن سازمان یا شرکت، هم‌ذات‌پنداری کنند تا بتوانند با آن‌ها به‌گونه‌ای برخورد کنند که کارکنان آن سازمان، برای ادامه‌ی کار، انگیزه‌ی کافی را داشته باشند. مدیران، می‌توانند با بهره‌گیری از این مهارت‌های مهم به برنامه‌ریزی، تصمیم‌گیری، ارتباط و مدیریت زمان بپردازند و به پیشرفت شرکت‌ها کمک کنند.
 
 

آشنایی با انواع مهارت‌ های مدیریتی

 
مهارت های مدیریتی طیف گسترده‌ای دارد که اکثر مدیران باید به آن‌ها اشراف داشته باشند. حل چالش‌های شرکت‌، ارتباط با کارکنان، ایجاد انگیزه در تیم و… در گرو همین مهارت‌هاست.
به‌طورکلی این مهارت‌ها، به سه دسته تقسیم می‌شوند. از انواع این مهارت‌ها، می‌توان «مهارت‌های فنی»، «مهارت‌های ادراکی و مفهومی» و «مهارت‌های رفتاری» را نام برد.


مهارت‌های فنی: مدیر باید بتواند از تکنیک‌های مختلف، برای رسیدن به اهداف شرکت استفاده کند. مدیران با استفاده از این مهارت‌ها می‌توانند در استفاده از ماشین‌آلات و نرم‌افزارها به نیروها کمک کنند. این روش‌های مهارتی، در جهت بازاریابی محصولات هم موثر است و به فروش آن‌ها کمک می‌کند.

مهارت‌های ادراکی و مفهومی: مدیر می‌تواند با توانایی ادراکی و ایده‌‌های خود، چالش‌های شرکت را تحلیل و آسیب‌شناسی کند. راه‌حل‌های خلاقانه‌ توسط همین مهارت‌ها به دست می‌آیند.

مهارت‌های رفتاری: مدیر می‌تواند با استفاده از این روش با کارمندان آن سازمان تعامل بسیار خوبی برقرار کند.
 

مهارت های مدیریتی
مهارت‌های مدیریتی

 

اهمیت برنامه‌ریزی و مهارت‌های مدیریتی برای مدیران

 
مدیران باید بتوانند این مهارت‌ها را به دست بیاورند تا به پیشرفت و توسعه‌ی سازمان‌ها کمک کنند. مهارت های مدیریتی در دهه‌ی گذشته اهمیت زیادی برای سازمان‌ها پیدا کرده است. بسیاری از سازمان‌ها، با بهره‌گیری از این مهارت‌ها توانسته‌اند به توسعه و پیشرفت چشمگیری دست پیدا کنند. مدیران با بهره‌گیری از این مهارت‌ها، می‌تواند به برنامه‌ریزی، سازمان‌دهی، هماهنگی، هدایت و نظارت بپردازند. مهارت های مدیریتی به مدیران رفتارهای جدید و تعامل با کارمندان را یاد می‌دهد تا بتوانند کارمندان را راضی نگه‌دارند و انگیزه‌ی ادامه‌ی کار را در آن‌ها ایجاد کنند. علاوه بر آن، مدیران با استفاده از این مهارت‌ها می‌توانند در تبلیغات و ارتباط با مشتریان بهترین روش‌ها را اجرا کنند.
 
 

مواردی که یک مدیر خوب برای مدیریت باید رعایت کند

 
یک مدیر خوب، باید بداند که چگونه باید از مهارت‌های مدیریتی استفاده کند تا به پیشرفت سازمانی که در آن فعالیت می‌کند، کمک کند. مدیران باید بتوانند با استفاده از این مهارت‌ها و توانایی‌ها، اعضای شرکت را به‌سوی اهداف مورد نظر هدایت کنند. برای این کار نیازمند الگوهای مدیریتی گوناگونی هستیم. این الگوهای مدیریتی، به کارمندان کمک می‌کند تا برای ارائه عملکردی بهتر ترغیب شوند. قطعاً این را می‌دانید که اگر نتوانیم کارمندان را راضی نگه داریم تا انگیزه‌ی لازم ایجاد شود، سازمان نمی‌تواند جایگاهش را توسعه بدهد. یکی دیگر از ویژگی‌های یک مدیر خوب، فروتنی است. به این معنی که مدیر خوب باید به صورتی عمل کند که کارمندان نسبت به او احساس کم بودن و ضعف نکنند. همین امر می‌تواند به مدیران کمک کند که با کارمندان تعامل بهتری داشته باشند. از دیگر ویژگی‌های مدیر خوب، این است که بتواند تصمیمات مناسبی را بگیرد و به آن تصمیمات پایبند باشد.
 

مهارت‌های مدیریتی
مهارت‌های رفتاری مدیریتی

 

مهارت‌های رفتاری

 
مهارت های مدیریتی که باید مدیران به دست بیاورند تا بتوانند تصمیم‌گیری‌های درستی در سازمان‌ها بگیرند، انواع مختلفی دارند. با این مهارت‌ها مدیران می‌توانند در کار کردن، ارتباط و ایجاد انگیزه در فرد یا گروه، به موفقیت برسند. مدیران می‌توانند با مهارت‌های رفتاری که در دسته قابلیت‌های فردی قرار دارد، باعث ایجاد پوشش و انگیزش دسته‌جمعی درون یک سازمان شوند. مهارت‌های رفتاری، به رفتارهایی گفته می‌شود که در رسیدن به اهداف کمک‌های بسیاری می‌کند. مدیران با مهارت‌های رفتاری در خلق محیطی امن و آزاد برای کارمندان دخیل هستند.
 
 

سخن پایانی

 
مهارت های مدیریتی، به توانایی‌هایی گفته می‌شود که مدیران برای ساماندهی و توسعه سازمان‌ها از آن استفاده می‌کنند. در دهه اخیر، این مهارت‌ها مورد توجه واقع شده و کمک بسیار زیادی به ایجاد نظم در شرکت‌ها توسط مدیران کرده است. باید بدانید که این مهارت‌ها، می‌توانند نقش مهمی در پیشرفت یک سازمان داشته باشند. سازمان‌هایی که در برابر شیوه‌های مدیریتی مدرن مقاومت کنند، دیر یا زود، محتوم به شکست خواهند بود.

اشتراک گذاری

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *