سُها؛ ارائه دهنده به روز ترین سیستم مدیریت فرآیند استخدام در ایران (ATS)

روش های نوین استخدام کدامند؟

روش های نوین استخدام

اهمیت آشنایی با روش های نوین استخدام

روش های نوین استخدام و رسیدن به متدهای جدید، یکی از دغدغه‌های اصلی مدیران و کارشناسان منابع انسانی است. همان‌طور که زمان می‌گذرد و تجربیات سازمانی گسترده‌تر می‌شوند، مشاغل بیشتر توسعه پیدا می‌کنند. اهمیت منابع انسانی هم برای سازمان‌ها، بیشتر و بیشتر می‌شود. مدیرانِ موفق امروز، مانند گذشتگان عمل نمی‌کنند. آن‌ها لزومِ به‌روزرسانی روش‌ها را به خوبی درک کرده‌اند. فرآیند استخدام یکی از پیچیده‌ترین فرآیندهای منابع انسانی است که درست اجرا کردنِ آن، دانش زیادی را می‌طلبد. همان‌طور که می‌دانید، هر سازمان موفق برای حفظ موفقیتش، لازم دارد که شیوه‌های اجرایی خود را به‌روز نگه دارد. یکی از همین فرآیندها که باید نسبت به آن خیلی آگاهانه و به‌روز عمل کرد، فرآیند استخدام و جذب است.

جست‌وجو درباره‌ی روش های نوین استخدام و تجدید نظر کردن درباره‌ی شیوه‌های سنتی و منسوخ شده، لازمه‌ی همه‌ی سازمان‌هاست. ما در این مقاله سعی داریم روش های نوین استخدام را بررسی کنیم. ببینیم مدیران موفق، امروزه، با چه معیارهایی کارجوها را استخدام می‌کنند؟ چگونه می‌توان فرآیند استخدام را بهینه‌تر انجام داد؟ و پیشرفت تکنولوژی، در این باره، چه رهاوردی برای نرم افزارهای منابع انسانی داشته است؟ و در همین راستا نرم افزار مدیریت فرآیند استخدام یا همان سیستم ATS را به شما معرفی خواهیم کرد.

تجدید نظر در معیارهای سنتی جذب و استخدام

از آن‌جایی که امروزه مدیران تجربیات گسترده‌تری را از گذشته تا اکنون، پیش روی خود دارند، لزوم بازنگری در معیارهای منسوخ شده را به خوبی می‌دانند. همان‌طور که جامعه سال به سال دستخوش تغییرات فرهنگی می‌شود، محیط‌های کاری هم باید با این تحولات همراه شوند. محیط‌های کاری‌ای که به متدهای سنتی اصرار می‌ورزند، در جذب و استخدام نیروهای کارآمدشان ضعیف عمل می‌کنند. بنابراین بخشی از جست‌وجوی روش های نوین استخدام، در گرو تجدید نظر در معیارهای سازمانی برای جذب و استخدام است.

برای مثال، سازمان‌ها امروزه بیشتر مهارت‌محور هستند تا تحصیلات محور. در گذشته، توجه بیشتری به تحصیلات می‌شد. اما اکنون مدیران به دنبال مهارت‌های افراد هستند. هر دو دسته از مهارت‌های نرم و سخت، مورد سنجش قرار می‌گیرند تا ارزیابی شود که آیا کارجو برای موقعیت شغلی مورد نظر مناسب هست یا خیر.

در گذشته تلاش کمتری برای نگهداری نیروها می‌شد، اما امروزه سازمان‌ها به اهمیت نگهداری نیروها پی برده‌اند. و از همین رو، تسهیلات بیشتری را به نیروها اختصاص می‌دهند.

یکی دیگر از این موارد، ارزش قائل شدن به طیف‌های مختلف عقیدتی است. سازمان‌ها در گذشته، سختگیری بیشتری نسب به فیلترهای عقیدتی داشتند. در نتیجه با صداقت کمتری مواجه می‌شدند. اما امروزه، به نسبت، تمرین بیشتری برای پذیرش عقاید یکدیگر در محیط‌های کاری می‌شود.

اگر به دنبال روش های نوین استخدام هستید، باید با معیارهای روز همراه شوید.

روش نوین استخدام
درصد خطای انسانی با روش های سنتی جذب و استخدام بسیار بالاست

اینترنتی شدن فرآیند جذب و استخدام

در گذشته، روزنامه‌ها فضایی اختصاصی برای انتشار آگهی داشتند. یا روزنامه‌ی نیازمندی‌ها، از اساس برای انتشار آگهی بود. کارفرماها باید آگهی‌های استخدامی را در روزنامه‌ها منتشر می‌کردند که هم سخت بود و هم هزینه‌بر. اما امروزه با وجود سایت‌های انتشار آگهی استخدام، کار سهولت بیشتری پیدا کرده است. مزیت‌هایی که سایت‌های استخدامی در اختیار کارفرماها و کارجویان قرار داده‌اند بسیار است. اما مهم‌ترینِ آن‌ها، امکان جست‌وجوی دو جانبه است. هم کارفرما می‌تواند کارجو را جست‌وجو کند و هم کارجو، کارفرما را. برای مثال سایتی مانند linkedin این امکان را برای هر فرد مهیا کرده است که خود را به طور کامل معرفی کند. بیشتر متخصصان باتجربه از این فضا برای معرفی خود استفاده می‌کنند.

همین‌طور که فرآیند انتشار آگهی استخدامی، امروزه از شیوه‌ی سنتی خود فاصله گرفته، مدیریت فرآیند استخدام هم با وجود سیستم ATS روند جدیدی پیدا کرده است. کار با نرم افزار ATS یکی از روش های نوین استخدام است. اکثر سازمان‌های بزرگ و معتبر جهانی به اهمیت استفاده از آن پی برده‌اند. و طولی نمی‌کشد که روزی همه‌ی سازمان‌ها از این سیستم برای مدیریت هوشمند فرآیند استخدام بهره خواهند برد. بیایید با هم یکی از بهترین روش های نوین استخدام را بررسی کنیم.

بهترین روش استخدام
آنالیز دقیق رزومه ها با روش های نوین استخدام

سیستم ATS روشی نوین برای استخدام

نرم افزار Applicate tracking system که آن را با عنوان‌های سیستم ATS ، سامانه ATS، نرم افزار ATS، سیستم مدیریت هوشمند فرآیند استخدام، سیستم پیگیری کارجو، سیستم ردیابی متقاضی و… می‌شناسیم، یکی از بهرین روش های نوین استخدام است.

سیستم ATS، همه‌ی مراحل فرآیند استخدام را سیستماتیک می‌کند و بسیاری از معضلات ساده اما دست و پاگیر را برای همیشه رفع خواهد کرد. آیا می‌دانید که نرم افزار ATS چیست و چه مزایایی دارد؟

نرم افزار ATS چیست؟

نرم افزار ATS یکی از روش های نوین استخدام را در اختیار سازمان‌ها قرار می‌دهد. این نرم افزار با غربال‌گری رزومه‌ی کارجویان کار می‌کند. بدین صورت که کارجویان رزومه‌شان را روی آن بارگذاری می‌کنند و رزومه در حافظه‌ی سیستم ثبت می‌شود. کارفرما یک پیشخوان دارد که روی آن کلیدواژه‌های فیلترینگ را وارد می‌کند. کلیدواژه‌هایی مانند تحصیلات، سابقه‌ی کار، مهارت‌ها، سن و… بر اساس این کلیدواژه‌ها، سیستم رزومه‌ها را غربال می‌کند و نتایج را برای شما نمایش می‌دهد. برای مثال اگر شما سطح تحصیلات کارشناسی ارشد را برای یک موقعیت شغلی ویژه تعریف کرده‌اید، رزومه‌های زیرِ کارشناسی ارشد را برای شما رد خواهد کرد. بنابراین شما زمان کمتری را صرف خواندن رزومه‌ها خواهید کرد. این معیار برای سازمان‌هایی که سالانه آمار بالایی در جذب و استخدام دارد، بسیار راهگشا خواهد بود. این اصلی‌ترین عملکرد سیستم ATS است، اما مزایای سیستم ATS محدود به همین ابزار نیست!

مزایای سیستم مدیریت استخدام

مزایای سیستم مدیریت استخدام ATS به طور کلی شامل چند مورد است.

سرعت آنالیز رزومه‌ها: گفتیم که آنالیز رزومه‌ها با فیلتر کلمات کلیدی صورت می‌گیرد. برای مثال، زمانی که ۲۰ رزومه به سامانه ATS ارسال می‌شود، سیستم آن‌ها را آنالیز کرده و با هم مقایسه می‌کند. به شما نشان می‌دهد که کدام رزومه‌ها واجد تمام شرایط هستند، کدام رزومه‌ها در تعلیق هستند و کدام رزومه‌ها به کلی مردودند.

صرفه‌جویی در کاغذ: شما برای همیشه با اسناد کاغذی خداحافظی می‌کنید!

بی‌نیازی به فضای آرشیو: تمام فایل‌ها روی حافظه‌ی سیستم ATS موجود هستند و Save می‌مانند. بنابراین دیگر لازم نیست تا فضایی را به آرشیو نسخه‌های کاغذی اختصاص دهید. جست‌وجوی آن هم راحت‌تر خواهد شد.

چند کاربره بودن سیستم: گاهی در سازمان‌ها نیاز است تا چندین نفر روی رزومه‌ها نظردهی کنند. مدیر عامل، مدیر منابع انسانی، مدیر واحد و… نرم افزار ATS این امکان را فراهم کرده است که به طور همزمان چند کاربر(با دسترسی‌های مختلف) بتوانند رزومه‌ها را مشاهده کنند. به محض ارسال رزومه به سیستم ATS افراد مربوطه پیام دریافت می‌کنند. شاید لازم نباشد که مدیرعامل، برای تک‌تک رزومه‌ها پیام دریافت کند. در این صورت مدیر منابع انسانی می‌تواند به طور اختصاصی رزومه‌ی نهایی شده را برای ایشان ارسال کند.

راه ارتباطی: تمام هماهنگی‌ها بین کارجو و کارفرما از طریق شماره‌ی همین سامانه صورت خواهد گرفت و دیگر نیازی با تماس با شماره‌های شخصی و سازمانی نیست.

برندسازی و ارتقاء رنک سایت و صفحات: سیستم ATS به نام سازمان شما کمک خواهد کرد که بیشتر دیده شود. همچنین، هر کارجو با کلیک بر روی لینک سیستم ATS به بالاتر رفتن رنک سایت و صفحات، کمک خواهد کرد.

جمع‌بندی روش های نوین استخدام

امروزه پیشرفت و توسعه یک راه مشخص دارد: همراهی با تکنولوژی‌های روز. هر چه دیرتر با تکنولوژی‌های روز همراه شویم، از مسیر توسعه عقب مانده‌ایم. طراحان و سازندگان نرم افزارها، ابزارها و ویژگی‌ها را متناسب با نیاز کاربران ایجاد می‌کنند. نرم افزار ATS به عنوان یکی از روش های نوین استخدام، تک تک نیازهای کارفرما و سازمان را شناسایی کرده و تحولی جدی را در فرآیند جذب و استخدام رقم زده است.

اشتراک گذاری

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *