سُها؛ ارائه دهنده به روز ترین سیستم مدیریت فرآیند استخدام در ایران(ATS)

ATS سها، یکی از به‌روزترین ارکان فرآیند استخدام

لوگو سُها

به قلم سها; سیستم هوشمند استخدام

فرآیند استخدام بهینه

ارکان فرآیند جذب و استخدام

فرآیند جذب و استخدام یکی از مهم‌ترین فرآیندهای منابع انسانی است که برای همه‌ی سازمان‌های کوچک و بزرگ واجد اهمیت است. شکل‌گیری یک محیط کاری کارآمد در گرو وجود افرادی است که در سازمان کار می‌کنند. همین‌طور یک محیط کاری ناکارآمد، توسط افراد اشتباه و متعاقب آن، استراتژی‌های اشتباه، تبدیل به محیط کاری ناکارآمد می‌شود. برای شکل‌دهی یک محیط کاری ایده‌آل، نیازمند این هستیم که در اجرای فرآیندها، حساسیت مضاعفی به خرج دهیم! شناخت ارکان فرآیند جذب و استخدام به شما کمک می‌کند که این فرآیند را به بهترین شکل ممکن اجرا کنید. ممکن است هر سازمان به شکل سلیقه‌ای، برخی از این ارکان را حذف کرده و یا برخی ارکان را اضافه کند. همان‌طور که سازمان‌های مختلف معیارهای مختلفی برای فرآیند جذب و استخدام دارند، شیوه‌های اجرایی متفاوتی هم خواهند داشت. تحریریه‌ی سُها، در این مقاله به مواردی می‌پردازد که توجه به آن‌ها تأثیر کیفیِ ویژه‌ای روی اجرای فرآیند جذب و استخدام خواهد گذاشت.

تحلیل موقعیت شغلی پیش از اجرای فرآیند جذب و استخدام

پیش از آن‌که بخواهید آگهی استخدامی را منتشر کنید یا با کارجوها مصاحبه را برگزار کنید، برای خودتان موقعیت شغلی مورد نظر را تحلیل کنید. بررسی کنید و ببینید که به چه فردی با چه مهارت‌هایی نیاز دارید؟ تمامی شرایط پیشنهادی را از پیش تعیین کنید. شرایطی مانند سن و سال، رشته‌ی تحصیلی، تجربه‌ی کاری، مهارت‌های نرم و سخت و… هیچ‌وقت شرایط جذب و استخدام نیرو را آن‌قدر باز نگذارید که نتوانید تصمیم بگیرید! زیرا ممکن است، پس از دیدن کارجوهای مختلف، در انتخاب معیارهای‌تان دچار سردرگمی شوید!

تدوین شرح شغلی یکی از ارکان فرآیند جذب و استخدام

یکی از کارهای دیگری که پیش از انتشار آگهی استخدامی و دیدار کارجوها باید انجام دهید، تدوین شرح شغلی است. وجود شرح شغلی، هم به شما در استخدام صحیح نیرو کمک بیشتری خواهد کرد و هم کارجو را به طور حرفه‌ای‌تر با موقعیت شغلی روبرو می‌کند. تدوین شرح شغلی را در فرآیند جذب و استخدام جدی بگیرید.

برای تدوین شرح شغلی باید به تمام وظایفی که نیرو ملزم به انجام آن است، اشاره کنید. در صورتی که شرح شغلی شفافی ارائه ندهید، نیرو در اجرای وظایف خود دچار سردرگمی خواهد شد.

نکته: بعضی رده‌های شغلی که به نسبتِ شغل‌های از پیش تعریف شده، پویایی بیشتری دارند، شرح شغلی بازی دارند. بدین معنا که هر نیرو می‌تواند متناسب با توانایی‌های خود، وظایفی را به آن اضافه و یا حتی از آن کم کند.

نگارش و انتشار صحیح آگهی استخدام

مواردی که پیش از این به آن اشاره کردیم برای پیش از نگارش و انتشار آگهی استخدامی بودند. حالا باید به ضرورت نگارش صحیح آگهی استخدام و انتخاب پلتفرم مناسب برای انتشار آگهی استخدام، بپردازیم.

یک آگهی استخدام، در کسری از ثانیه، می‌تواند فضای کاری را معرفی کند! چگونه؟

لحنی که برای نگارش آگهی استخدام انتخاب می‌کنید، مواردی که به آن‌ها(به عنوان چیزهایی که برای شما اهمیت دارند) اشاره می‌کنید، لیست کردن مهارت‌های مورد نیاز و… در فرآیند جذب و استخدام، مهم‌تر از آن چیزی هستند که به آن فکر می‌کنید!

تصور کنید که یک کارجو سایت آگهی‌های استخدامی را باز می‌کند و با صدها آگهی روبرو می‌شود. هر آگهی حدوداً به ۱۰ ثانیه زمان برای خوانده شدن نیاز دارد! شما در ‌۱۰‌ ثانیه باید نیروی مناسب‌تان را مجاب کنید که با شما تماس بگیرد!

برای پی بردن به ضرورت و راه‌های نگارش صحیح آگهی استخدام مقاله‌ی متن آگهی استخدام را چگونه بنویسیم؟ را مطالعه کنید.

نکته: آیا می‌دانید سیستم ATS چگونه روند نگارش آگهی استخدام را متحول کرده است؟ تا پایان مقاله با ما همراه باشید تا با یکی از جدیدترین نرم افزارهای منابع انسانی آشنا شوید.

سیستم ATS یکی از ارکان جدید فرآیند جذب و استخدام

یکی از جدیدترین نرم افزارهای منابع انسانی که امروزه محبوبیت زیادی در سراسر دنیا پیدا کرده، نرم افزار ATS یا سیستم ATS است. سیستم ATS اختصار عبارتApplicate tracking system است. این نرم‌افزار را ممکن است با نام‌های سامانه ATS، سیستم ردیابی متقاضی، سیستم ردیابی کارجو، سیستم پیگیری متقاضی، سیستم مدیریت هوشمند فرآیند استخدام و… هم ببینید!

سیستم ATS یا همان سیستم مدیریت جذب و استخدام، برای مدیریت بهترِ فرآیند استخدام طراحی و ساخته شده است. در این نرم افزار همه‌ی مشکلاتی که در فرآیند جذب و استخدام با آن روبرو هستید، شناسایی و برطرف شده است.

سیستم ATS چه کمک‌هایی به فرآیند جذب و استخدام می‌کند؟

سیستم ATS بسیاری از چالش‌های فرآیند جذب و استخدام را برطرف کرده است. همان‌طور که با پیشرفت روزافزونِ تکنولوژی، بسیاری از کارها از حالت دستی خارج و سیستماتیک شده‌اند، سیستماتیک شدن فرآیند جذب و استخدام هم اجرای آن را بهینه‌تر کرده است.

اگر بخواهیم مزایای سیستم ATS را برشمریم، می‌توانیم به این موارد اشاره کنیم:

و بسیاری مزایای دیگر!

برای آن که بدانید سیستم ATS چگونه برای هر کدام از این مواردی که ذکر شد، کارایی دارد، می‌توانید مقاله‌ی «مزایای سیستم ATS» را مطالعه کنید.
همچنین می‌توانید از طریق لینک تست رایگان سامانه، وارد محیط ATS سها شده و به طور عملی با ابزارهای آن آشنا شوید.

سیستم ats

اشتراک گذاری

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

وبینار اخلاق حرفه‌ای در سازمان و نحوه اجرای آن

پیاده سازی اصول اخلاقی در سازمان؛ امری ضروری برای هر مدیر! با این که موضوع

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *