سُها؛ ارائه دهنده به روز ترین سیستم مدیریت فرآیند استخدام در ایران (ATS)

با سیستم هوشمند استخدام (ATS) سایتتان دیده خواهد شد

سیستم هوشمند استخدام

تاثیر سیستم هوشمند استخدام بر سئوی سایت


سیستم هوشمند استخدام یکی از نرم افزارهای پرکاربرد منابع انسانی است. سیستم مدیریت استخدام ATS مختصر شده‌ی عبارت Applicate tracking system است. این سیستم با نام‌های زیادی بین کاربران شناخته می‌شود: نرم افزار مدیریت جذب و استخدام، سیستم مدیریت فرآیند استخدام، سامانه ATS، سیستم پیگیری متقاضی، سیستم ردیابی کارجو و… می‌بینید که این نام‌ها بسیارند اما در اصل همه به یک نرم‌افزار اطلاق می‌شوند. برای آن که بدانید سیستم هوشمند استخدام چگونه کار می‌کند، ابتدا یک معرفی کلی از آن ارائه می‌دهیم، مزیت‌هایش را بررسی می‌کنیم و سپس به طور ویژه درباره‌ی تأثیر سیستم هوشمند استخدام بر سئوی سایت (seo) صحبت می‌کنیم.

امروزه اکثر کسب و کارها، یک سایت اختصاصی دارند که از طریق آن، خود را به مشتریان معرفی می‌کنند. در سراسر دنیا، تبلیغات مجازی، جای انواعِ دیگرِ تبلیغات را گرفته است. و از همین رو، کارفرمایان، هزینه‌های زیادی را صرف دیجیتال مارکتینگ می‌کنند. حالا ببینیم سیستم مدیریت استخدام ATS به عنوان یکی از جدیدترین نرم افزارهای منابع انسانی، چه کمکی به سئوی سایت کسب و کارها می‌کند؟


سیستم هوشمند استخدام ATS، سیستم غربال‌گر رزومه


سیستم ATS با این هدف طراحی شده است که بسیاری از چالش های فرآیند استخدام و جذب را حل کند. مهم‌ترین ویژگی آن، قابلیت آنالیز رزومه‌ کارجویان بر اساس کلمات کلیدی است. زمانی که تعداد زیادی رزومه روی سامانه ATS بارگذاری می‌شود، سیستم، آن‌ها را غربال کرده و بر اساس اولویت‌هایی که برایش تعیین کرده‌ایم، رزومه‌ها را رده‌بندی می‌کند.
این ویژگی برای سازمان‌های بزرگ بسیار کارآمد و راهگشاست. زیرا زمان زیادی را برای مدیران می‌خرد! به جای آن که بخواهید تک تک رزومه‌های کارجویان را بخوانید و بر اساس معیارها، آن‌ها را امتیازدهی کنید، خود سیستم این کار را برای شما انجام می‌دهد. نتیجه، روی صفحه پیش روی شما قرار می‌گیرد و با یک چشم انداختن، می‌توانید تصمیم بگیرید که چه افرادی را برای مصاحبه‌ی حضوری دعوت کنید.

لازم است اشاره کنیم، تنظیم قرار مصاحبه را هم به واسطه‌ی سیستم مدیریت فرآیند استخدام انجام می‌دهید. و دیگر نیاز نیست که با کارجو تماس بگیرید. بدین ترتیب، دیگر با شماره‌های شخصی و یا خطوط شرکت، با کارجوها در ارتباط نیستید. خود سامانه برای آن‌ها پیامک ارسال می‌کند. آیا این راهِ ارتباطی حرفه‌ای‌تری نیست؟

مهم‌ترین مزایای سیستم هوشمند استخدام


پیش از آن که بخواهیم به چگونگی تاثیر سیستم ATS بر سئوی سایت بپردازیم، برای شناخت بیشتر آن، ابتدا باید با مهم‌ترین مزایای آن آشنا شویم. و ببینیم طراحان با چه اهدافی سیستم مدیریت فرآیند استخدام را طراحی کرده‌اند؟


۱. صرفه‌جویی در زمان


پیش‌تر هم اشاره کردیم که سیستم مدیریت فرآیند استخدام با غربال‌گری رزومه‌ها بر اساس کلمات کلیدی، صرفه‌جویی ویژه‌ای در زمان کاری می‌کند. زیرا دیگر نیاز ندارید که آن‌ها را بررسی و اولویت‌بندی کنید. به سیستم اعتماد کنید! برای شما این کار را در دقیقه‌ای کوتاه انجام خواهد داد!


۲. صرفه‌جویی در مصرف کاغذ


کارجویان، رزومه‌ها را روی سیستم هوشمند استخدام بارگذاری می‌کنند. روی سیستم، پرسش‌نامه‌ای(با سوالات اختصاصی شما) وجود دارد که آن را هم پر می‌کنند. بنابراین دیگر نسخه‌ی کاغذی رزومه برای همیشه کنار گذاشته می‌شود.
این کار، هم به حفظ طبیعت کمک می‌کند و هم هزینه‌ی مصرف کاغذ و چاپ رزومه‌ها را از دوش سازمان برمی‌دارد.


۳. بانک رزومه، فضایی امن برای ذخیره‌ی اطلاعات


رزومه‌هایی که کارجویان به سیستم هوشمند استخدام ارسال می‌کنند، روی حافظه‌ی سیستم می‌ماند. بنابراین شما یک فضای غیرفیزیکی امن دارید که می‌توانید اطلاعات را روی آن نگهداری کنید.
مزیت حافظه‌ی سیستم ATS این است که بدون اشغال فضا، می‌توانید با خیال راحت رزومه‌های ارسالیِ یک سال را روی آن نگهداری کنید.


۴. دسترسیِ هم‌زمانِ افراد مختلف


گاهی لازم است که چندین نفر روی رزومه‌ها اعمال نظر کنند. سیستم هوشمند استخدام این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهد که چند کاربر را، بنا به میل‌تان با دسترسی‌های مختلف، وارد سامانه کنید.
کاربران می‌توانند رزومه‌ها را بررسی کرده و روی آن‌ها اعمال نظر کنند. نظرات آن‌ها به طورِ مجزا روی سیستم نمایش داده می‌شود.


۵. بالا رفتن رنک سایت، توسط تعامل کارجویان


خب، حالا رسیدیم به مزیتی که مورد بحث ماست!
سیستم هوشمند استخدام چگونه باعث بهبود سئوی سایت کسب و کارِ شما می‌شود؟
• زمانی که شما آگهی استخدامی‌تان را منتشر می‌کنید، به جای شماره‌ی تماس و ایمیل، لینک سیستم ATS را زیر آگهی قرار می‌دهید. کارجویان از طریق این لینک رزومه‌شان را در فرمت‌های پی‌دی‌اف، ورد، اکسل و… بارگذاری می‌کنند. سپس پرسش‌نامه‌ی اختصاصی سازمان شما را که روی سامانه نمایش داده می‌شود، پر می‌کنند.
• می‌دانید که هر چه صفحه‌ی سایت کسب و کار شما، کلیک بیشتری بخورد، رنک سایت در گوگل بالاتر می‌رود. بسیاری از تیم‌های برندینگ، هزینه‌های زیادی را صرف دیده شدن سایت می‌کنند، از گوگل ادز گرفته تا انتشار رپورتاژ آگهی.
• وقتی که شما لینک سیستم ATS را روی سایت قرار می‌دهید، هر کارجو، یک بازدید کننده‌ی سایت است! یک کارجو برای بارگذاری رزومه و تکمیل پرسش‌نامه باید زمان قابل توجهی را روی سایت بماند. همین دقایقی که کارجو روی سایت می‌ماند، مسئله‌ی قابل توجهی در سئو است!
• پس از آن‌که کارجو عملیات مربوط به رزومه را روی سیستم ATS انجام داد، قطعاً به صفحات دیگر سایت سر می‌زند تا بتواند شناختِ خود را از سازمان شما بیشتر کند.
بازدید صفحات مختلف سایت، یکی دیگر از مواردی است که به بالا رفتن رنک سایت در گوگل کمک می‌کند. تشخیص گوگل از بازدیدهای کاربران این خواهد بود که سایت شما مفید و مرجع مطالعه است‌.


بهبود سئوی سایت با سیستم هوشمند استخدام


از آن جایی که سیستم هوشمند استخدام یا همان سیستم ATS یکی از جدیدترین و محبوب‌ترین نرم افزارهای منابع انسانی است، نیازهای جدید سازمان‌ها را هم در نظر گرفته است. برای مثال، حفظ طبیعت و صرفه‌جویی در کاغذ، امروزه اهمیت بیشتری نسبت به گذشته پیدا کرده است. در عصر سرعت و تکنولوژی، صرفه‌جویی در زمان مسئله‌ی مهم‌تری شده است. و همچنین موردی که مد نظر ماست، تبلیغات اینترنتی، مهم‌ترین شیوه‌ی تبلیغاتِ عصر حاضر است.
امروزه کم و بیش، تمام کسب و کارها مجبور هستند که تبلیغات اینترنتی یا همان دیجیتال مارکتینگ را جدی بگیرند.
طراحان سیستم هوشمند استخدام به همه‌ی این موارد توجه کرده‌اند و نرم افزاری را عرضه کرده‌اند که مطابق با نیازهای جدید سازمان‌هاست. از همین رو تمام سازمان‌های بزرگ و کوچکِ مدرنِ جهانی، به استفاده از آن روی آورده‌اند.
در دنیایی زندگی می‌کنیم که همه چیز رو به دیجیتال و سیستماتیک شدن پیش می‌رود. سازمان‌ها چه بخواهند و چه نه، برای بقاء، باید خود را به روز نگه دارند. هر چه سریع‌تر این تغییرات را بپذیرید و به‌روز شوید، راه‌تان تا مقبولیت و موفقیت کوتاه‌تر خواهد شد. و مدرن بودن، امری است که حتماً، به چشم کارجویانی که مایل به همکاری با شما هستند، خواهد آمد!

اشتراک گذاری

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *