سُها؛ ارائه دهنده به روز ترین سیستم مدیریت فرآیند استخدام در ایران (ATS)

سیستم ATS یا سیستم ردیابی متقاضی

سیستم ATS

سیستم ردیابی متقاضی

سیستم ATS نوعی نرم افزار است که در سازمان‌ها و شرکت‌های مختلف برای جذب و استخدام کارجو مورد استفاده قرار می‌گیرد. ATS نرم افزاری است که به منظور سهولت در فرآیند استخدام، برای مدیران طراحی شده است. ابزارهای این سامانه به شما امکان سازماندهی رزومه‌ها را می‌دهند. برای مثال، استارتاپ‌ها می‌توانند کارجویان را بر اساس میزان تجربه و مهارتشان دسته‌بندی کنند.‌ در حال حاضر، بیش از 80 درصد از شرکت‌های بزرگ و معتبر از این سیستم برای جذب منابع انسانی استفاده می‌کنند. ATS یکی از بهترین سیستم‌‌ها برای ذخیره و آرشیو رزومه‌ی متقاضیان است‌‌. با کمک این سامانه می‌توانید رزومه کارجویان را بر اساس نیازمندی‌های شرکت جست‌‌وجو و فیلتر کنید. همه‌ی ابزارهای ATS در راستای بهینه‌سازی زمان و انرژی طراحی شده‌اند.

چطور می‌توان با استفاده از سیستم ATS زمان لازم برای انجام کار‌ها را کاهش داد؟

با استفاده از سیستم ATS می‌توان در انجام کلیه‌ی کار‌های پروسه‌ی استخدام، زمانِ زیادی را صرفه‌جویی کرد و این زمان را به کار‌های مهم‌تری اختصاص داد. فرایند استخدامِ افراد جدید برای یک سازمان، ممکن است ماه‌ها طول بکشد. بررسی رزومه‌ی کارجوها و ترتیب دادنِ دیدار مصاحبه با یکایک آن‌ها بسیار زمان‌بر است. در حالی‌که، این نرم‌افزار بسیاری از کارها را به طور خودکار انجام خواهد داد: بررسی و غربال‌گری رزومه‌ها، تعیین زمان مصاحبه، بازاریابی برای موقعیت‌های شغلی مختلف، مرتب‌سازی اطلاعات و…

انتخاب سریع‌تر کارجویان

سیستم ATS به مدیران در غربال‌گری افراد برای دعوت به مصاحبه‌ی حضوری کمک می‌کند. بر اساس دسته‌بندیِ اتوماتِ سامانه، بعضی افراد که شرایط بهتری دارند انتخاب می‌شوند و مابقی رد. زمان‌بندی مصاحبه هم به وسیله‌ی همین سیستم بین کارجو و کارفرما تعیین می‌شود. چنین سیستمی، موجب سهولت ارتباط بین کارجو و کارفرماست.

سیستم ردیابی متقاضی
با وجود سیستم ATS دیگر نیازمند کاغذ و پوشه نیستید.

آیا سیستم ATS پروسه استخدام را برای متقاضیان راحت‌تر کرده است؟

بارگذاری اطلاعات و داده‌ها در سیستم ATS بسیار آسان است و متقاضیان در همه‌ی رده‌های سنی می‌توانند از آن استفاده کنند. علاوه بر این، سیستم ATS طوری طراحی شده است که وضعیت متقاضیان، مانند دریافت برنامه‌های خود و یا پذیرش و عدم پذیرش آن‌ها برای موقعیت شغلی مورد نظر را اطلاع رسانی ‌کند. از این رو، بهتر است ‌‌متقاضیان در مورد وضعیتشان با یک شرکت خاص، سامانه را بررسی کرده و در صورت لزوم، اقداماتی را انجام دهند.

سیستم ATS چه معایبی دارد؟

همان‌طور که گفتیم سیستم ATS اطلاعات رزومه متقاضیان را بر اساس کلمات کلیدی و سایر اطلاعات مورد نیاز شرکت‌ها اسکن می‌کند. با این وجود ممکن است متقاضیانی که از کلمات کلیدی استفاده نکرده‌اند، حذف شوند. برای مثال، ممکن است کارجویی با سوابق شغلی کمتر، توسط سیستم ATS حذف شود درحالی‌که می‌توانست به دلیل مهارت و سطح دانش بالا، گزینه‌ی مناسبی باشد.

این سیستم هم مانند سایر اپلیکیشن‌ها می‌تواند دچار نقص فنی شود. برای مثال، این سامانه فقط رزومه‌هایی را غربال‌گری می‌کند که قالب آن‌ها برای سیستم قابل شناسایی باشد. بنابراین، سایر رزومه‌هایی که در قالب متناسب سیستم را ندارند، ممکن است حذف شوند. البته این موضوع راه‌حل خود را دارد. کارفرما باید دستور نوشتن رزومه برای ATS را روی سایت خود قرار دهد تا کارجو رزومه‌اش را متناسب با آن بنویسد. در این صورت، چنین خطایی رخ نخواهد داد.

سیستم ATS چطور رزومه افراد را تجزیه و تحلیل می‌کند؟

تعداد بسیار زیادی از سیستم‌های ردیابی کارجویان به سامانه بررسی رزومه مجهز هستند. از این رو، این سیستم ردیابی، قادر است اطلاعات مهم و ضروری را از رزومه‌های ثبت شده توسط متقاضیان استخراج کند. به‌عنوان مثال، ممکن است داوطلبی مهارت‌ها و تحصیلات خود را در پایان رزومه ذکر کند، در حالی‌که متقاضی دیگری مهارت‌های خود را در بخش سوابق رزومه بنویسد. به بیان دیگر، سیستم ATS با تجزیه و تحلیل داده‌، آنالیز رزومه‌ها، می‌تواند نکات مهم رزومه را بی‌توجه به جایی که آن‌ها نوشته شده‌اند، شناسایی کرده تا اطمینان حاصل کنید که همه داوطلبان در یک ارزیابی قرار گرفته‌اند. سازمان‌های مختلف می‌توانند از این سیستم برای یافتن متقاضیان واجد شرایط استفاده کنند. سامانه ATS برای مشاغلی بهتر است که مرتباً برای موقعیت‌های شغلی مختلف استخدام کارجو دارد.

اشتراک گذاری

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *