سُها؛ ارائه دهنده به روز ترین سیستم مدیریت فرآیند استخدام در ایران (ATS)

اهمیت کارمندان بومرنگی

کارمندان بومرنگی را استخدام کنیم یا خیر؟

فرض کنید یکی از کارمندان بسیار خوب شما، وقتی با پیشنهاد شغلی بهتری روبرو شده سازمان شما را ترک کرده و در جای دیگری مشغول به کار شده است. احتمالاً با وجود این که دلیل تصمیم کارمندتان را درک می‌کنید، از این که او از سازمان شما رفته، ناراحت شده‌اید. فرض کنید حالا این کارمند تصمیم گرفته به سازمان شما برگردد. آیا باید دوباره او را استخدام کنید؟

استخدام دوباره‌ی چنین افرادی ممکن است مشکلاتی را ایجاد کند. این کارمندان به احتمال قریب به یقین با درخواست حقوق بالاتری برمی‌گردند و اگر این درخواست آن‌ها پذیرفته شود ممکن است کارمندانی که در سازمان مانده بودند ناراضی شوند. این مسئله ممکن است سرمشق اشتباهی برای کارمندان وفادارتان باشد و به نوعی به این معنی است که شما عدم وفاداری کارمند قبلی را تشویق می‌کنید.

مسئله‌ی دیگری که باید به آن توجه شود، علت ترک کار این کارمندان است. اگر مشکلی که باعث شده بوده این کارمندان سازمان شما را ترک کنند، الان برطرف نشده باشد، احتمالاً دیر یا زود دوباره شما را ترک خواهند کرد.

اگر کارمند برایتان باارزش است، مشکلاتی که بیان کردیم نباید باعث شود که از بازگرداندن او صرف‌نظر کنید. بسیاری از سازمان‌هایی که به نیروی کار با تجربه و مهارت بالا نیاز دارند، با خوشرویی از چنین افرادی که قبلاً سازمان را ترک کرده بودند استقبال می‌کنند. با استخدام این افراد، که به خوبی آن‌ها را می‌شناسیم، می‌توانیم در هزینه‌های استخدام صرفه‌جویی کنیم. امروزه نرخ استخدام این کارمندان بومرنگی در سازمان‌ها و صنایع مختلف در حال افزایش است.

مزیت های استخدام کارمندان بومرنگی

استخدام کارمندان بومرنگی مزایای زیادی دارد. منظور ما از کارمندان بومرنگی افراد باارزش و کارامدی هستند که قبلاً در سازمان ما کار می‌کرده‌اند و برای مدتی از سازمان ما جدا شده بوده‌اند. یکی از مزایای استخدام مجدد این افراد صرفه‌جویی در هزینه‌های جامعه‌پذیری و آماده‌سازی است؛ این افراد به خوبی کار و فرهنگ سازمانی شما را می‌شناسند و می‌توانند بلافاصله با حداکثر بهره‌وری کار خود را شروع کنند.

همچنین از آنجا که این افراد بعد از تجربه‌ی کار در سازمان‌های دیگر نزد شما برگشته‌اند، می‌توانند همکاران دیگر شما را قانع کنند که این سازمان ارزش تعهد و وفاداری آن‌ها را دارد. اگر کارمندان شایسته‌ای که برمی‌گردند را دوباره استخدام کنید، این پیام را به همه کارکنان القا می‌کنید که سازمان برای همه‌ی کارمندان، حتی کسانی که آنجا را ترک کرده‌اند، احترام و ارزش قائل است.

برای بهره‌گیری از مزایای استخدام کارمندان بومرنگی، لازم است که همیشه به روش‌های مختلف ارتباط خود را با کارمندان سابق خود حفظ کنید. به عنوان یک مدیر می‌توانید با ملاقاتی بعد از ساعت کاری، ارتباط خود با افراد مهم را حفظ کنید. مهمانی‌های کوچک دورهمی با حضور کارمندان سابق نیز ایده‌ی خوبی برای حفظ ارتباط با کسانی است دوست دارید دوباره با شما کار کنند. ارسال ایمیل‌های منظم به کارکنان قبلی نیز یکی از راه‌های حفظ ارتباط است. در این ایمیل‌ها می‌توانید آن‌ها را از رخدادهای جدید سازمان، پروژه‌های جدید، پیشرفت‌ها، و از همه مهم‌تر «فرصت‌های شغلی» موجود در سازمان باخبر کنید.

گاهی اوقات کارمندان خوب شما، سازمان‌تان را ترک کرده‌اند، صرفاً به این دلیل که فکر می‌کرده‌اند «مرغ همسایه غاز است» و در سازمان‌های دیگر مزایایی را متصور می‌شده‌اند که واقعی نبوده. با به کارگیری روش‌های مستقیم و غیرمستیم، این شانس را دارید که دوباره از ارزشی که این افراد برای سازمان شما ایجاد می‌کرده‌اند بهره‌مند شوید. با کمی دقت و برنامه‌ریزی می‌توانید همیشه تیمی منسجم داشته باشید که برای کاری که انجام می‌دهند ارزش قائل‌اند و عاشق سازمان و کارشان هستند.

اشتراک گذاری

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *