سُها؛ ارائه دهنده به روز ترین سیستم مدیریت فرآیند استخدام در ایران (ATS)

نرم افزار مدیریت منابع انسانی (HR) و نقش آن‌ در استخدام

نرم افزار ATS استخدام

نرم افزار مدیریت منابع انسانی (HR)

بسیاری از فرآیندهای منابع انسانی در سازمان‌ها، به وسیله‌ی نرم افزار HRM یا نرم افزار منابع انسانی صورت می‌گیرند. استفاده از نرم افزارهای منابع انسانی هم باعث تسریع فرآیندها می‌شود و هم به امور نظم می‌دهد. بعضی از این سیستم‌ها شناخته شده‌اند و بعضی دیگر به دلیل جدید بودن، کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرند. یکی از نرم افزارهای منابع انسانی که خیلی زود با محبوبیت گسترده مواجه شد، Applicate tracking system یا به اختصار، سیستم ATS است. این نرم افزار منابع انسانی برای فرآیند جذب و استخدام طراحی و ساخته شده است. هرچند که امروزه در خارج از کشور، نرم افزار ATS در دانشگاه‌ها برای آنالیز رزومه‌ی دانشجویان، و در مراکز مهاجرتی برای آنالیز رزومه‌ی مهاجران هم کاربرد دارد‌.

به طور کلی می‌توان گفت در میان نرم افزارهای منابع انسانی، سیستم ATS فقط مختص استخدام کارجو نیست. در هر سازمانی، اعم از دانشگاه‌ها و مراکز مهاجرتی، که نیاز به بررسی رزومه‌ی متقاضیان باشد، نرم افزار ATS کارایی دارد. گفتنی است که به دلیل ابزارها و ویژگی‌های بسیار مفید این سیستم مدیریت استخدام، امروز تبدیل به یکی از محبوب‌ترین نرم افزارهای منابع انسانی شده است.

نرم افزار منابع انسانی در استخدام

مزیت های نرم افزار منابع انسانی ATS

مدیران و کارشناسانی که مدام اطلاعات خود را به روز نگه می‌دارند و با استانداردهای جهانی پیش می‌روند، با جدیدترین نرم افزارهای منابع انسانی هم آشنایی بیشتری دارند. یکی از این نرم افزارها ATS است. امروزه حتی بسیاری از سازمان‌های معتبر داخلی هم برای بالا بردن راندمان کار و صرفه‌جویی در زمان، از این سیستم استفاده می‌کنند. بیایید با هم بررسی کنیم که در میان نرم افزارهای منابع انسانی، مزیت سیستم ATS چیست.

•بالا رفتن راندمان کار در زمان کمتر

پیش از هر چیز باید بدانیم که نرم افزار منابع انسانی ATS برای بالا بردن راندمان آنالیز رزومه‌ها در زمان کمتر، طراحی و ساخته شده است. انجام روتینِ برخی کارهای سازمانی تبدیل به عملیاتی فرسایشی می‌شود. برای مثال یک سازمان که به طور ماهانه استخدام نیرو دارد، رزومه‌های کاری زیادی را دریافت می‌کند که بررسی تک تک آن‌ها بسیار زمان‌بر است. نرم افزار منابع انسانی ATS رزومه‌ها را بر اساس کلمات کلیدی‌ای که کارفرما مشخص کرده، غربال می‌کند. پس واضح است که سیستماتیک شدن آنالیز رزومه، صرفه‌جویی قابل توجهی را در زمان به همراه می‌آورد. سیستم نرم افزار ATS در نهایت خروجی دسته‌بندی شده‌ای را به کارفرما تحویل می‌دهد: کسانی که واجد تمام شرایط بوده‌اند، کسانی که برخی معیارها را داشته و برخی را نه، کسانی که مطابق با هیچ‌یک از معیارها نیستند.

بنابراین در زمان کوتاهی می‌توان بین کارجوها دست به انتخاب زد و قرار مصاحبه را هر چه زودتر تنظیم کرد.


مطالعه بیشتر: کار بیشتر در زمان کمتر با سیستم ارزیابی رزومه

کار بیشتر در زمان کمتر

•نظم گرفتنِ فرآیند جذب و استخدام

یک مزیت عمده‌ی دیگر سیستماتیک شدن آنالیز رزومه‌ ها، نظم گرفتن امور است. این تفاوت به طور ذاتی بین شیوه‌های سنتی دستی با شیوه‌ی مدرن سیستماتیک شده، وجود دارد. زمانی که شما هنوز به شیوه‌ی دستی آنالیز رزومه را انجام می‌دهید، کلی کاغذ بازی دارید! رزومه‌ای که کارجو برای شما ارسال می‌کند و شما آن را پرینت می‌گیرید، فرمی که در سازمان به طور دستی کارجو باید پر کند، برگه‌ای که شما روی آن جمع‌بندی را به عمل آورده‌اید، پوشه‌هایی که رزومه‌ها و فرم‌ها در آن نگهداری می‌شوند و… این پراکندگی کاغذها و فایل‌ها با خود بی‌نظمی به همراه می‌آورد.

وجود «بانک رزومه» برای همیشه بساط کاغذها را از روی میز و از میان دست و پای شما جمع می‌کند. همه‌ی آن‌چه که لازم دارید در حافظه‌ی سیستم، به طور دسته‌بندی شده، موجود است.

•سامانه‌ی پیامکی برای ارتباط با کارجو

تنظیم قرار مصاحبه با تعداد زیادی کارجو(و حتی با همان تعداد کم!) می‌تواند بیهوده پیچیده شود!

وقتی قرار است شما تعدادی کارجو را در یکی دو روز ملاقات کنید، باید بازه زمانی مشخصی را برای هر یک تعیین کنید. ثابت کردن ساعت مشخص برای هرکدام از کارجوها و هماهنگی با آن‌ها، کار زمان‌بری است. در حالی که نرم افزار منابع انسانی ATS به راحتی می‌تواند این مشکل را حل کند. سیستم ATS یک چارت زمانی ایجاد می‌کند و ساعت مشخصی را برای هر کارجو در نظر می‌گیرد. زمانِ مشخص شده را توسط پیامک برای کارجو ارسال می‌کند. در صورتی که کارجو با تایم مورد نظر موافقت نداشته باشد، زمان دیگری را پیشنهاد می‌دهد.

بنابراین دیگر لازم نیست که با تک تک کارجوها تماس بگیرید. همچنین خط ارتباطی شما با کارجو، همان سیستم ATS خواهد بود و نه شماره‌های شخصی‌تان یا خطوط شرکت.

می‌بینید که امروزه طراحان نرم افزارهای منابع انسانی حتا به پیشِ پا افتاده‌ترینِ جزئیات هم فکر کرده‌اند!

•اشتراک مقرون به صرفه‌ی نرم افزار ATS

قیمت اشتراک نرم افزارهای منابع انسانی در برابر خدماتی که ارائه می‌دهند، بسیار مقرون به صرفه است. نرم افزار ATS جایگزین استفاده‌ی کاغذ، پرینتر، زونکن، کمد، تماس، پیامک و… است. اگر بخواهیم یک برآوردِ هزینه از مخارج سالانه‌ی مواردی که گفته شد، به دست بیاوریم، به سادگی با هزینه‌ی اشتراک سیستم ATS برابری می‌کند!

ممکن است بعضی سازمان‌ها گمان کنند که خرید اشتراک نرم افزار مدیریت هوشمند استخدام، یک هزینه‌ی اضافه است. در صورتی که در فقدان نرم افزار ATS همان هزینه را باید صرف مواردی که ذکر شد بکنید!

نرم افزار منابع انسانی ATS نه تنها ابزارهای بسیار کارآمدی در اختیارتان قرار می‌دهد که در نهایت برای شما صرفه‌ی مالی هم به همراه دارد.

برای به دست آوردن آمار دقیق از تعرفه‌های نرم افزار مدیریت هوشمند فرآیند جذب و استخدام، می‌توانید تعرفه‌های سیستم مدیریت استخدام سها را مشاهده کنید تا بتوانید بهتر تصمیم بگیرید.

سیستم مدیریت هوشمند فرآیند استخدام سُها

نرم افزار مدیریت هوشمند فرآیند استخدام سها، یک ATS ایرانی است. سازمان‌های داخلی نیاز دارند تا از سیستم ATS ایرانی استفاده کنند‌. زیرا زبان رزومه‌هایی که کارجویان ارسال می‌کنند فارسی است و سیستم باید بتواند کلمات این زبان را اسکن کند. اصلی‌ترین تفاوت ATS های ایرانی با ATS های خارجی در زبان نرم افزار و گرافیکِ صفحات است. بنابراین می‌توانید مطمئن باشید که نرم افزارهای مدیریت فرآیند استخدام خارجی، هیچ ابزار یا ویژگی برتری نسبت به نمونه‌ی ایرانی ندارند.

سیستم مدیریت فرآیند استخدام سها، یک فضای آزمایشی رایگان در اختیارتان قرار می‌دهد تا بتوانید بیشتر با ابزارها و ویژگی‌های کارآمد آن آشنا شوید.

بومی‌سازی نرم افزار منابع انسانی ATS سها

نرم افزار مدیریت فرآیند استخدام سها، محیط داخلی سیستم ATS را مطابق با نیاز شما بومی‌سازی می‌کند. شما می‌توانید کلیدواژه‌های اصلی مورد استفاده‌ی سازمان خود را برای خوانشِ رزومه‌ها به شرکت سها معرفی کنید تا مطابق با آن، محیط نرم افزار را برایتان شکل دهیم. همچنین نشان(لوگو) سازمانی شما می‌تواند در گرافیک صفحه وارد شود. برای نرم افزارهای منابع انسانی، بومی‌سازی یک مزیت بسیار مهم و کاربردی است.

شرکت سُها، یک سازمان تعامل‌پذیر است که محصول را مطابق با نیاز و سلیقه‌ی شما خصوصی‌سازی می‌کند.

اشتراک گذاری

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *